درباره مهرکام پارس

تاريخچه مختصر شركت مهركام پارس
شرکت مهرکام پارس در سال  1369 تاسیس و شروع به کار خود را با عنوان شرکت طراحی و مهندسی قطعات پلیمری در سال 1372 آغاز نمود. مهرکام پارس با تولید اولیه سپر پژو 405 و داشبورد پیکان در سال 1374 به جرگه تولید کنندگان قطعات خودرو با 61 نفر پرسنل راه پیدا کرد. و طی سال های بعد گروه صنعتی ایران خودرو به تدریج تولید مجموعه های سپر، داشبورد، رودری، سیستم تهویه مطبوع و صندلی را به مهرکام پارس واگذار کرد
سیستم تهویه مطبوع از سال 1375 به تولیدات مهرکام پارس افزوده شد. این شرکت در سال 1378 سالن های 10، 12، 14 خود را به کابین های رنگ آمیزی قطعات پلیمری به شکل دستی تجهیز و در سال 1380 به سمت جهاني شدن گرايش پيدا کرده و برنامه ريزي بلند مدت خود را حول اين گرايش ترتيب داده است در اين دوره شرکت جهت توسعه و فعاليت هاي توليدي و اجرايي پروژه هاي جديد، سايت شماره 2 تهران (سایت جنوب) را به مساحت 100000 متر مربع خريداري و راه اندازي نمود و خط رنگ رباتیک در این شرکت در سال 1381  به بهره برداری رسید.
در سال 1383 به شرکت سهامی عام تبدیل شد در همین سال سایت کرمانشاه (مهرکام پارس غرب) با هدف اشتغالزایی، تولید قطعات ریز سیستم تهویه مطبوع و دسته سیم خودروهای مختلف به بهره برداری رسید و اکنون با توسعه ایران خودرو کرمانشاه، مجموعه قطعات تزئینی چون سپر و داشبورد نیز تولید می کند. و در سال 1384 مهرکام پارس با اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت 16949 ISO/TS از شرکت IMQ ایتالیا، گام در جهت جهانی شدن برداشت و در همین سال پروژه تولید مجموعه قطعات تزئینی تندر 90 هم در این شرکت کلید خورد و به این ترتیب رنو پارس مشتری اصلی و ثابت مهرکام پارس شد.
در سال 1385 مهرکام پارس در کنار شرکت ایران خودرو خراسان، سایتی را برای تولید مجموعه قطعات تزئینی خودروهای تولیدی در این شرکت ایجاد کرد. و در سال 1386 تولید انبوه مجموعه قطعات تزئینی تندر 90 آغاز شد.
شرکت مهرکام پارس در جهت فعالیت های زیست محیطی در سال 1391 موفق به اخذ گواهینامه ISO14000  و OHSAS 180001  شد. در سال 1392 با اتخاذ سیاست انبساطی باعث توسعه تولید و فروش شد و با افزایش رشد 250 درصدی فروش در سال 1393 (5800 میلیارد) و 7 برابری ارزش سهم نسبت به سال قبل شدند .
در سال 1396 سایت مهرکام پارس در شهرک صنعتی بینالود خراسان برای بهبود فرایند فعالیت ها احداث و آغاز به کار کرد. در همین سال شرکت مهرکام پارس با هدف ارتقاء و تعالی سازمان، گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت خودرو IATF 16949:2016 را از شرکت IMQ ایتالیا دریافت و همچنین در سال 1397 موفق به اخذ گرید A  از شرکت ساپکو شد.
در حال حاضر شرکت مهرکام پارس عضو زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو ، برترین تولید کننده مجموعه های تزئینی خودرو در ایران با سرمایه ای بالغ بر 828/000  میلیون ریال، به مساحت 143/047 مترمربع و با دارا بودن 2700 نفر پرسنل متخصص و با انگیزه تلاش دارد تا سال 1404 برترین شریک تجاری خودروسازان داخلی و خارجی در طراحی، تولید و تامین مجموعه های تزئینی خودرو در بازار هدف تبدیل شود.
مهرکام پارس دارای خطوط تولیدی ذیل می باشد:

خطوط تولید تزئینات بیرونی خودرو شامل سپر ، زه دور بدنه ، قاب آیینه ، اسپویلر، دستگیره در
خطوط تولید تزئینات درونی خودرو شامل رودری ، داشبورد ، کنسول ، دریچه چپ و راست
خطوط تولید صندلی سازی
خطوط تولید سیستم تهویه خودرو
اعتماد قابل تقدير متوليان و مديران صنعت خودروي کشور به توانمندي و قابليت بالاي زنجيره تامين قطعات داخلي، ما را نسبت به آینده اين صنعت بيشتر متعهد و مسئول ساخت، به گونه اي که سبب شد مهرکام پارس قابليت هاي فني، مهندسي و توليدي خود را در سطح بالا عرضه کند و آن را متناسب با اعتماد اين صنعت توسعه بخشد و با ارائه طرح هاي جديد در محصول، بهبود کيفيت در توليد و افزايش بهره وري در کار، علاوه بر تضمين اعتماد مشتريان شرکاي بين المللي جديدي را نيز به بازار خود اضافه کند تا با ايجاد پيوندهاي برون مرزي و اتحادهاي استراتژيک و عقد قراردادهاي مشارکتي راهبردي به آرمان هاي استراتژ يک خود نائل شود و خودروسازان بزرگ را متقاعد سازد که يکي از قدرتمندترين تامين کنندگان قطعات را پشتوانه توليد خود نمايند. ما معتقديم که با دانش برتري که در طراحي و مهندسي به خدمت گرفته ايم، آزمايشگاه پشرفته اي که در سطح استانداردهاي جهاني تجهيز شده است و فناوري ساخت و توليدي که منطبق با آخرين تکنولوژي هاي روز اروپاست، براي مشتريان خود در هر منطقه از دنيا اطمينان و ارزش به ارمغان خواهيم آورد. اين شرکت بزرگترين عضو زنجيره تامين گروه صنعتي ايران خودرو داراي عنوان برترين توليد کننده مجموعه هاي تزئيني خودرو (داشبورد، سپر، صندلي، رودري، سيستم تهويه مطبوع) در کشور است که با توسعه بازار هاي داخلي و خارجي، تبديل شدن به يکي از برترين و بزرگ ترين تامين کنندگان مجموعه هاي تزئيني پليمري خودرو را هدف راهبردي خود قرار داده است.

سایت مهرکام پارس کرمانشاه
سایـت مهر کام پارس  کرمانشـاه در سال با مساحت 10 هکتار از سال 1381 فعالیت در زمینه تولید مجموعه قطعات تزئینی داخلی و خارجی و انواع دسته سیم خودرو را در شهرک صنعتـی فرامـان در 17 کیلـو متـری از  شهـر کرمانشـاه  (مشتمل بر 7500 متر مربع سالن های تولید) آغاز کرد . این سایت متناسب با توسعه ایرانخودرو کرمانشاه گسترش می یابد. در سایت کرمانشاه دسته سیم های سپر عقب  پارس ، سمند و سورن نیز برای مشتری تولید می شود.
سایت کرمانشاه به لحاظ نزدیکی به کشورهای عربی، ترکیه و دیگر کشورهای منطق، سهم بسزایی از مراودات اقتصادی را با این کشورها به خود اختصاص داده است.
 
سايت مهرکام پارس خراسان
سایت شرکت مهرکام پارس خراسان در آبان ماه 1385 در سایت ایرانخودرو راه اندازی و در سال 1396 مستقل و در حال حاضر در  شهرک صنعتی بینالود با فضایی به وسعت 15 هزار و 378 متر مربع (مشتمل بر 7300 متر مربع سالن تولیدی و اداری) یکی از بزرگترین تأمین کنندگان قطعات تزئینی داخلی و بیرونی خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو خراسان محسوب می شود. ظرفیت تولید مهرکام پارس بینالود متناسب با تقاضای مشتری افزایش می یابد.
هم اکنون در این سایت داشبورد، صندلی، داشبورد و سپر خودروهای GLX 405 و SLX 405 همچنین اقلام پلیمری خودروهای هایما S5 ، هایما S7 و سوزوکی ویتارا تولید می شود و در آینده نزدیک قرار است خط رنگ اقلام پلیمری خودرو راه اندازی شده تا تمام ظرفیت رنگ اقلام پلیمریی ایران خودرو خراسان را پوشش دهد. سایت خراسان دارای ظرفیت مونتاژ روزانه بیش از 500 ست صندلی ، داشبورد و سپر می باشد.