با موافقت صاحبان سهام، افزایش سرمایه شرکت جهت خروج از مشمولیت ماده 141 و توسعه محصولات به تصویب رسید.

1399/10/15
پانزدهم دی، در مجمع عمومی فوق العاده شرکت مهرکام پارس، صاحبان سهام با افزایش سرمایه این شرکت موافقت کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهرکام پارس، این افزایش سرمایه، از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی این شرکت (ماشین آلات و تجهیزات) و مطالبات و آورده نقدی سهامداران تحقق خواهد یافت. بدین ترتیب در دو مرحله، سرمایه شرکت از 186 میلیارد تومان به 662 میلیارد تومان افزایش می یابد.
افزایش سرمایه شرکت مهرکام پارس، خروج این شرکت از شمولیت ماده 141 تجارت،گسترش سرمایه گذاری این شرکت در پروژه های مختلف و استفاده از تسهیلات بانکی و اعتبارات اسنادی برای سرمایه درگردش را موجب خواهدشد.
مدیرعامل شرکت مهرکام پارس در این مجمع اعلام کرد: طی 9 ماه گذشته با حمایت مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، برنامه ریزی و همت همکاران، تولید و فروش شرکت به طور میانگین حدود 60 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است. در همین مدت امتیاز عملکرد کیفی مهرکام پارس هم در ادامه سیر صعودی که از سال 1396 داشته به 42/94 رسیده است.
مهندس ناصر صمدزاده با اشاره به پروژه های جدید در دست اقدام، افزود: تا پایان سال، با اعتبارات جاری مجموعه داشبورد، کنسول، مجموعه سپرها و عایق صداگیر موتور تارا (خودروی جدید گروه صنعتی ایران خودرو)، سیستم تهویه مطبوع سمند، صندلی پارس اهرمی در فاز تولید قرار می گیرند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: با افزایش سرمایه شرکت، چهار پروژه از جمله مجموعه داشبورد و کنسول، سیستم تهویه مطبوع و رودری دنا و دنا پلاس و سیستم تهویه مطبوع اتومات پارس نیز اجرایی می شوند. 
مهندس صمدزاده تصریح کرد: از محل تولید و فروش سبد محصولات این پروژه ها، درآمد شرکت مهرکام پارس حدود 600 میلیارد تومان در سال افزایش می یابد.
مدیرعامل افزود سیستم تهویه مطبوع سمند هاردتاچ، مجموعه صندلی پارس برقی، مجموعه داشبورد و کنسول پژو 207، سقف پانوراما و دسته سیم های محصولات تولیدی مهرکام پارس را هم از جمله دیگر پروژه هایی است که با تأمین اعتبار از منابع بانکی یا سایر منابع مالی سال آتی در کنار طرح های پیش بینی شده در افزایش سرمایه، به بهره برداری می رسند.
وی با اعلام اینکه برای دو سال آتی نیز برنامه توسعه داریم، افزود: ان شاءالله در این سال ها با تأمین منابع مالی، تولید مجموعه صندلی دنا و دنا پلاس و مجموعه صندلی و رودری تارا را نیز اجرایی خواهیم کرد. در سایت کرمانشاه هم در صورت امکان اخذ تسهیلات استانی، پروژه های تولید رکلاینر و برخی از اقلام فلزی صندلی، چراغ های مه شکن و انواع دسته سیم های مورد مصرف در محصولات تولیدی مهرکام پارس به بهره برداری خواهند رسید.
× >
× >
× >
× >