با همت شرکت مهرکام پارس کشور در تولید مواد TPO به خودکفایی رسید

1400/08/25
نخستین بار در کشور شرکت مهرکام پارس و شرکت دانش بنیان "بنیاد دانشگاه امیرکبیر" با همکاری هم به دانش فنی تولید TPO، مواد اولیه مورد نیاز برای تولید روکش کیسه هوای داشبورد سمند سورن دست یافتند.
رئیس اداره مهندسی خرید معاونت تامین با اعلام این خبر، افزود: دانش تولید این مواد پیش از این در اختیار تولیدکننده خارجی بود.
مهندس نسرین محمدی خاطرنشان کرد: سال گذشته با توجه به مشکلات ایجاد شده برای تولید روکش کیسه هوا، به دنبال تحریم های ظالمانه، مهرکام پارس تصمیم گرفت به کمک شرکت دانش بنیان بنیاد دانشگاه امیرکبیرامکان تولید این مواد اولیه بسیار ارزشمند را در داخل کشور فراهم کند. اداره مهندسی مواد مهرکام پارس اطلاعات فنی مورد نیاز را در اختیار این بنیاد قرار داد و آنها نیز موفق شدند به دانش تولید این مواد که با آزمایش های موفقیت آمیز همراه بود، دست یابند.
وی گفت: اکنون شرکت مهرکام پارس روکش کیسه هوای داشبورد سمند سورن را با مواد TPO  داخلی تولید می کند.
رئیس مهندسی مواد معاونت مهندسی نیز به الزامات ایمنی سخت گیرانه ای که برای تامین مواد تولید روکش کیسه هوای داشبورد سمند سورن تعیین شده است، اشاره کرد و گفت: TPO از گروه مواد گرمانرم، دارای خاصیت پلاستیکی و ترکیبی از پلیمرهایی همچون پلی اتیلن، پلی پروپیلن و الاستومرهاست.  همچنین طیف گسترده ای از مواد افزودنی ازجمله پرکننده ها، روان کننده ها، نرم کننده ها، پایدارکننده های حرارتی و UV ، بازدارنده های شعله و کمک فرایندها در تولید این مواد استفاده می شود.
مهندس عبدالعظیم اسلام مزیت مواد TPO را نسبت به لاستیک ها در سهولت فرایند آنها دانست و اظهار کرد: این مواد با ماشین های فرایند پلاستیک، قابل شکل دهی هستند و بنابراین امکان بهره وری و صرفه اقتصادی بیشتری را فراهم می کنند.
مواد TPO با توجه به سختی آنها طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می دهند. در مهرکام پارس از این مواد برای برای تولید روکش کیسه هوای داشبورد سمند سورن استفاده می شود.     
× >
× >
× >
× >