مدیرعامل شرکت مهرکام پارس درمجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت

مهرکام پارس به شرکتی سود دِه تبدیل شده است

1400/03/29
شنبه، بیست و نهم خرداد، مدیرعامل شرکت مهرکام پارس درمجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت (سال مالی منتهی به اسفند 1399) گفت: در این سال از ماده 141 قانون تجارت و زیان ده بودن خارج شدیم و با سوددِه شدن شرکت، بستر و شرایطی فراهم شد که در سال 1400 بتوانیم تحولات بزرگی در شرکت مهرکام پارس رقم بزنیم.
مهندس مرتضی محمدی در این مجمع که در سالن همایش های شرکت مهرکام پارس برگزار شد، اعلام کرد: در سه ماه اول سال جاری رکورد تولید و فروش مهرکام پارس نسبت به سال گذشته شکسته شد، به گونه ای که میانگین فروش روزانه 64 درصد و کل فروش 80 درصد افزایش نشان می دهد.
وی همچنین با تصریح بر این مهم که نخستین بار مهرکام پارس از کرمان خودرو، خودروساز دیگر، به لحاظ کیفی بودن تولید مجموعه قطعات تزیینی خودرو، گرید A دریافت کرد، افزود: اینکه توانستیم خودروساز دیگری را به مشتریان خود بیفزاییم نشان از توان بالا و پتانسیل این شرکت در تامین به موقع مشتریان است.  
همچنین این شرکت با در دستورکار قرار دادن تولید سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک برای پژو پارس و وارد شدن به جرگه تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی، به افتخارات خود افزود.
 مدیرعامل خاطر نشان کرد: طرح هایی را در سال گذشته برای تولید محصولاتی چون سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک پارس، دسته سیم سپرهای عقب، سقف پاناروما برای پژو 207 و صندلی برقی برای پژو پارس کلید زده بودیم، امسال به بهره برداری می رسند.
مهندس محمدی با اعلام اینکه سال جاری 15 طرح را به بهره برداری خواهیم رساند، افزود: تمام مجموعه قطعات تزیینی پژو 207 شامل داشبورد، سپرها، رودری، صندلی و سقف پاناروما برای این خودرو را مهرکام پارس تولید خواهد کرد.         
وی اجرایی کردن نهضت مدیریت کاهش هزینه را برای تبدیل شدن به بنگاهی سودآور، دیگر برنامه این شرکت در سال جاری برشمرد و گفت: بنا داریم کاهش هزینه را از ابتدای فرایند تولید تا مرحله فروش محصول، یعنی خرید اقتصادی از تامین کنندگان، کاهش قیمت خرید از طریق ایجاد رقابت، تولید ناب، فروش با قیمت مناسب و وصول مطالبات به موقع را از مشتری، در دستور کار قرار دهیم.
به روز کردن تجهیزات، استفاده از تکنولوژی روز و جدید، افزایش دانش و توانایی نیروی انسانی، تحقیق و نوآوری، توسعه محصول، ارتباط با شرکت های دانش بنیان و خودکفا شدن در تولید قطعاتی که تبادلی تامین می شدند را از جمله دیگر فعالیت ها در این تحول فرایندی در راستای نهضت کاهش هزینه اعلام کرد.
مهندس محمدی دیگر اقدام ارزشمند در سال جاری برای افزایش سود شرکت مهرکام پارس را فروش مستقیم محصول این شرکت در بازار قطعات خودرو اعلام کرد و افزود: فروش مستقیم در بازار رشد نقدینگی و استفاده از ظرفیت های خالی این شرکت را به همراه خواهد داشت.
همچنین در مجمع عمومی عادی سهامداران شرکت مهرکام پارس، سود هر سهم این شرکت 94 ریال اعلام شد.  
در این مجمع اعلام شد: فروش شرکت از 618 میلیارد تومان در سال 1398به یک هزار و 470 میلیارد تومان ( یعنی 38 درصد رشد) در سال 1399 و سود این شرکت از منهای 15 درصد در سال 1398 به سه درصد در سال 1399 افزایش یافته بود. سود خالص شرکت نیز در همین سال نزدیک به 45 میلیارد تومان بود. این درحالی است که مهرکام پارس در سال 1398 حدود 95 میلیارد تومان زیان دیده بود.     
در نشست سهامداران شرکت همچنين صورت هاي مالي و تراز نامه شرکت به تصويب سهامداران رسيد. انتخاب اطلاعات به عنوان روزنامه رسمي شرکت و موسسه حسابرسي هوشیار بهمند به عنوان بازرس قانوني و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسي شهود امین به عنوان بازرس علي البدل شرکت براي سال 1400 از ديگر مصوبات اين مجمع بود.
× >
× >
× >
× >