نخستین همایش ظرفیت

1401/03/22
درنخستین همایش و نمایشگاه ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو
مهرکام پارس نیازهای فناورانه اش را اعلام کرد
شرکت مهرکام پارس با حضور درنخستین همایش و نمایشگاه ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو، نیازهای فناورانه اشرا برای تولید برخی مواد اولیه و قطعات وارداتی، به دانشگاه‌ها، مراكز تحقیقاتی مستقل‌، پارك‌های علمی و فناوری و تمامی نهادها و شركت‌های دانش پایه و دانش بنیان اعلام کرد.
معاون مهندسی شرکت مهرکام پارس با اعلام این مطلب، افزود: برخی شرکت های دانش بنیان نیز با حضور در این همایش در گفت وگوهای اولیه آمادگی خود را برای تامین نیازهای ما اعلام کردند که امید است منجر به قرارداد و ادامه همکاری با آنها شود.
مهندس محمد لک افزود: ما نیز خودرا با توجه به دستاوردهایی که در زمینه طراحی سیستم تهویه مطبوع داشتیم، شرکت دانش بنیان معرفی کردیم.
همچنین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار از غرفه شرکت مهرکام پارس درحاشیه همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو، روند پیشرفت طرح تولید قطعات تزئینی داخلی و خارجی خودروی جدید گروه موسوم به K125 از جمله مجموعه داشبورد، سپر، اسپویلر، قاب ستون ها جا ابزاری و سیستم تهویه مطبوع این خودرو را جویا شد.
شایان ذکر است درطرح K125  از تکنولوژی جدیدموسوم به IMGوRHCM برای تولید مجموعه داشبورد استفاده خواهد شد. مجموعه سپرها هم براساس استانداردهای 85 گانه از جمله استاندارد عابر پیاده تولید می شوند. سیستم تهویه مطبوع  این خودرو هم را هم بر اساس تکنولوژی های روز جهانبه بهره برداری خواهدرسید.
با بکارگیری این تکنولوژی درداخل کابین خودرو همزمان دو سرنشین (راننده و سرنشین خودرو) می توانند دو نوع دمای هوا را تجربه کنند. به عبارتی راننده خودرو یک دما وسرنشین همین خودرو نیز دمای دیگر هوا را انتخاب کند.
مهندس لک خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته اعتمادی متقابلی در زمینه همکاری مشترک در اجرا و پیشبرد طرح ها بین گروه صنعتی ایران خودرو و مهرکام پارس ایجاد شده است. 
بر همین اساس مهرکام پارس در یکسال آینده بهره بردای از چهار داشبورد جدید از جمله مجموعه داشبورد رانای پلاس، پژو207، K125  و TF21را در دستور کار قرارداده است.   
شایان ذکر است شرکت مهرکام پارس برای طراحی و تولید مجموعه قطعات تزئینی خودروهای جدید از جمله TF21  اعلام آمادگی کرده است. 
TF21 فیس لیفت و نسخه جدیدی از خودروهای پژو 206، 207 و رانا در گروه صنعتی ایران خودرواست.
همچنین رئیس مهندسی مواد شرکت مهرکام پارس با ارائه مقاله ای به همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو، نیاز صنعت کشور، بویژه خودروسازان و قطعه سازان به ماده اولیه پلی استال را اعلام کرد. پلی استال با استفاده از متانول ساخته می شود. متانول نیز ماده است که به وفور در پتروشیمی های کشور تولید می شود. 
مهندس عبدالعظیم اسلام خاطرنشان کرد: ما اکنون متانول را به شکل خام و با قیمتی نازل به کشورهای دیگر صادرمی کنیم ولی پلی استال را با بهایی  بسیار بالا وارد می کنیم.
از پلی استال برای ساخت چرخ دنده ها و قطعات دیگر بامقاومت بسیار بالا استفاده می شود.
گفتنی است شرکت کنندگان در نخستین همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو،  بیش از 260 نیاز فناورانه در گروه صنعتی ایران خودرو، احصاء و ارائه کردند.
لازم به توضیح است نخستین همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو با تمركز بر نیازهای فعلی و آینده صنعت خودرو 22 و 23 خرداد در سالن همایش‌های شركت ساپكو برگزار شد.

× >
× >
× >
× >